Nowy projekt, nowe logo - SILTEM

Naszym zadaniem było zaprojektowanie logo dla firmy Siltem zajmującej się automatyką przemysłową, aparaturą elektroniczną i podzespołami elektronicznymi. W uzupełnionym briefie otrzymaliśmy wytyczne, aby wykorzystać w projekcie konkretne kolory: czerwony i niebieski. Dostaliśmy również poprzednią wersję loga firmy, które nie było jednak używane:

SILTEM - dotychczasowe logo firmy

Bardzo szeroka oferta oferowana przez naszego Klienta skłoniła nas do rezygnacji z bezpośredniego przedstawiania któregoś z produktów.

Pierwsze szkice nowego logo SILTEM

Pierwsze projekty komputerowe nowego logo SILTEM

Pierwsze wydruki nowego logo SILTEM

Przykładowe wersje logo Siltem

Jedna z propozycji nowego loga SILTEM

Przy projektowaniu znaku naszą inspiracją była płytka ze ścieżkami elektronicznymi. Według nas, motyw ten dobrze i w ogólny sposób wpasowywał się we wszystkie dziedziny działalności firmy. Zastanawiając się jak wykorzystać ten motyw, wpisaliśmy go w kształt prostokąta, a dzięki dalszym modyfikacjom kształtu, uzyskaliśmy pierwszą literę nazwy firmy. W efekcie powstał oryginalny sygnet nawiązujący do technologii i elektroniki.   Na etapie poprawek, zgodnie z sugestiami Klienta, całość znaku wpisaliśmy na zasadzie inwersji w pochylony prostokąt, zachowując dotychczasowe kolory. Zmieniliśmy również font użyty w logotypie, na bardziej nowoczesny. Całość daje wrażenie stabilności i solidności. Pochylenie znaku nadaje całości nowoczesny i dynamiczny charakter, oraz ma symbolizować szybkość działania firmy. W efekcie naszej pracy powstało bardzo czytelne i proste logo, łatwe do wykorzystywania we wszystkich elementach identyfikacji wizualnej.

Nowe logo firmy SILTEM

Po akceptacji finalnego kształtu logo stworzyliśmy księgę znaku zawierającą wytyczne do prawidłowego wykorzystywania znaku w przyszłości.

Kolejnym etapem naszej pracy było zaprojektowanie papieru firmowego, teczki oraz wizytówek. Poprzez wykorzystanie charakterystycznych elementów loga, takich jak zestawienie kolorystyczne i sam sygnet powstała ciekawa i spójna identyfikacja wizualna firmy. Poza projektami przygotowanymi do druku, wykonaliśmy także wersję elektroniczną papieru firmowego. Gotowe wydruki prezentują się bardzo elegancko dzięki uszlachetnieniu papieru matową folią.

Elementy identyfikacji wizualnej wykonanej dla firmy SILTEM

Teczka, papier firmowy, wizytówka SILTEM

Jeden z pierwszych szkiców oraz ostateczna postać logo firmy SILTEM

Następny wpis
O kolorach słów kilka »
CHCESZ O COŚ ZAPYTAĆ?
https://vert.info.pl/blog/w/26/nowy-projekt-nowe-logo-siltem

no spam Brak SPAMu