Zaprojektowaliśmy nowe logo - Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorz Dyjas

Naszym zadaniem było projektowanie logo dla nowo powstałej Kancelarii Radcy Prawnego. Z jednej strony znak musiał współgrać z charakterem firmy: poważnej i profesjonalnej. Z drugiej strony, firmę tworzy młody i dynamiczny zespół, dlatego ważne było, aby znak sugerował nowoczesność i elastyczność działania.

Pełna nazwa firmy brzmi: "Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorz Dyjas", dlatego od razu zajęliśmy się poszukiwaniami możliwości, jakie daje wykorzystanie w logo inicjałów pana Grzegorza. Jak się  później okazało litery "GD" pisane różnymi typami fontów, dały kilka interesujących kompozycji. Ponadto według nas, logo wykorzystujące inicjały założyciela firmy, idealnie w tym przypadku pasuje i buduje bardzo dobry wizerunek.

Pierwsze szkice logotypów

Koncepcje logo

Logo Dyjas - propozycje

Obie wysłane Klientowi propozycje logo opierają się na tym samym pomyśle sygnetu i kompozycji.

Logo w różnych wersjach użytej czcionki

W obu przypadkach logo zbudowane jest z prostokątnego sygnetu, w który wpisane są białe litery GD. Uzupełnieniem znaku jest logotyp o prostym kroju pisma.

W pierwszej propozycji podstawą znaku jest klasyczny szeryfowy font. Poprzez ułożenie, udało się stworzyć wrażenie wzajemnego dopełniania się liter. Dzięki lekkim modyfikacjom kształtów liter i ich pochyleniu, znak zyskał nowoczesny i dynamiczny charakter. Dzięki temu spełniliśmy nasze główne założenia projektu - powstał znak nowoczesny, ale z nawiązaniem do klasycznego i poważnego charakteru działalności firmy.

Druga propozycja logo to projekt wykorzystujący prosty, jednoelementowy krój pisma. Obie litery zbudowane są z tego samego kształtu. Ich forma jest prosta i bardzo nowoczesna.

Prostokątny kształt sygnetu i prosta typografia dają wrażenie stabilności i profesjonalizmu. Całość tworzy bardzo elegancki znak.

To właśnie druga propozycja została zaakceptowana przez naszego Klienta. Po wybraniu jednej wersji, kolejne etapy naszej pracy polegały na dopracowaniu kolorystyki. Finalnie logo jest w bardzo ciemno granatowym kolorze.

Dodatkowo powstała również wersja z hasłem.

Finalna wersja logo

Logo - wersja z hasłem

Dalsza współpraca z panem Grzegorzem zaowocowała zaprojektowaniem wizytówki, papieru firmowego oraz kartki świątecznej.

06 lutego 2012

 


  • VERT Mirosław Dróżdż
  • ul. Siemianowicka 31/1, 40-902 Bytom
  • NIP: 626-277-82-58
  • REGON: 241227731
  • mBank 97 1140 2004 0000 3902 6237 7744
do góry