Projekt logo firmy JJ Soft

Firma JJ Soft postanowiła nieco odmienić swój graficzny wizerunek. Dotychczasowe logo tej rozwijającej się i działającej od kilku lat na rynku informatycznym firmy, przestało spełniać niektóre jej oczekiwania.

Stare logo JJ Soft

Naszym zadaniem było zaprojektowanie nowego logo, które przyciągnęłoby uwagę potencjalnych klientów. Wypełniony przez Klienta brief określał główne założenia jakie miał spełniać nowy znak. Miał być utrzymany w nowoczesnej stylistyce, powinien sugerować profesjonalizm i elastyczność oraz mieć możliwość zastosowania nie tylko na stronie www (nad którą aktualnie trwają prace), ale również na wizytówkach, firmowym papierze, artykułach reklamowych itp.

Analizując potrzeby naszego klienta i chcąc w pełni sprostać  jego oczekiwaniom przystąpiliśmy do pracy.

Pierwsze szkice

Wersje robocze logo

Wersje robocze logo - praca nad szczegółami

Warianty logo

W pierwszym projekcie wykorzystaliśmy wzajemną korelację dwóch liter „J”, która dobrze wizualizuje elastyczność i możliwość dostosowania się firmy do indywidualnych potrzeb klientów. Oddaje ona również ideę długoterminowej, ciągłej współpracy. Gwarancja jakości usług, stabilność i profesjonalizm naszego klienta wyrażają się w regularności znaku i jego mocnej bryle. Jasna, szaro - niebieska kolorystyka wskazuje na kreatywność i nowoczesność rozwiązań stosowanych przez JJ Soft.

JJ Soft logo - wersja pierwsza

Przy tworzeniu drugiej wersji logo również zestawiliśmy ze sobą dwie litery „j” wykorzystując tym razem efekt lustrzanego odbicia. Dzięki takiemu zabiegowi powstał znak przypominający prowadzące dialog osoby, co doskonale odzwierciedla otwartość JJ Soft na potrzeby swoich klientów. Odniesienie do postaci ludzkiej wprowadza równocześnie poczucie bezpieczeństwa i niesie ze sobą informację, że każdy korzystający z usług firmy zostanie potraktowany indywidualnie. Podobnie jak pierwszy projekt i ten utrzymany jest szaro- niebieskiej tonacji, podkreślającej wykorzystywanie przez naszego klienta w swojej pracy nowoczesnych technologii.

JJ Soft logo - wersja druga

Staraliśmy się stworzyć logo dostosowane do potrzeb JJ Soft - nowoczesne i praktyczne. Ostatecznie wybrana została propozycja pierwsza. Mamy nadzieję, że nowe logo pomoże w budowaniu marki JJ Soft i zyska akceptację Klientów firmy.

Przykładowa identyfikacja wizualna z nowym logo:

Szata graficzna JJ Soft

Prezentacja nowego logo

Logo JJ Soft na stronie www i papierze firmowym

Naklejki na płyty CD, DVD JJ Soft

Wizytówka z nowym logo JJ Soft

Poprzedni wpis
« Biedronka... ach Biedronka...
Następny wpis
Jak reklamować stronę www »
CHCESZ O COŚ ZAPYTAĆ?
https://vert.info.pl/blog/w/19/projekt-logo-firmy-jj-soft

no spam Brak SPAMu