Logo Wymieniajmy.pl

Zaprojektowaliśmy logo dla powstającego właśnie portalu wymian pomiędzy użytkownikami.

Podstawowym założeniem projektu miało być skojarzenie znaku z czynnością wymiany/zamiany. Znak graficzny miał sugerować dziedzinę portalu, tak aby w przyszłości mógł być używany również bez logotypu.

Klient określił główne charakterystyczne cechy serwisu mające odróżniać go od konkurencji, jako prostotę i intuicyjność w posługiwaniu się stroną. Ważnym było dla nas, aby również logo wpisywało się w te założenia, dlatego staraliśmy się zaprojektować znak prosty w formie, ale równocześnie kojarzący się z procesem wymiany. Zaproponowany przez nas projekt zbudowany jest z sygnetu, przybliżonego kształtem do okręgu oraz logotypu. Znak tworzą dwie części - strzałki, które swoim ułożeniem, zataczają okręg. "Ruch" strzałek ma się kojarzyć powtarzającym się cyklem, z zachodzącym procesem. Ma kojarzyć się z przeprowadzanymi wymianami, dlatego użyliśmy dwóch kolorów, które mają dodatkowo wskazywać na odbywające się zamiany.

Logo jest pierwszym widocznym efektem naszej pracy nad portalem. Przykładamy bardzo dużo starań aby realizowany projekt cechowała prostota oraz intuicyjność użycia na każdej płaszczyźnie.

Znak uzupełniliśmy prostym logotypem, w którym pierwsza i ostatnia sylaba została zaznaczona kolorem, dzięki czemu zaakcentowana została dodatkowa charakterystyczna cecha serwisu: MY - WY, jako podkreślenie współpracy, umowy pomiędzy użytkownikami.

Finalne logo wymieniajmy.pl:

Przykładowa identyfikacja firmy:

Wizualizacje z nowym logo: kubek oraz długopis reklamowy

 

11 kwietnia 2013

 


  • VERT Mirosław Dróżdż
  • ul. Siemianowicka 31/1, 40-902 Bytom
  • NIP: 626-277-82-58
  • REGON: 241227731
  • mBank 97 1140 2004 0000 3902 6237 7744
do góry