Belleza - eksluzywnie o modzie

Kolejnym zadaniem, przed którym stanęła nasza firma, było stworzenie znaku dla nowo powstającej firmy o nazwie Bellezza Per Voi. Jest to sklep z ekskluzywną, sprowadzaną z Włoch odzieżą damską. 

Pierwszą myślą i kierunkiem naszego działania było zaprojektowanie znaku sugerującego ekskluzywność i wyrafinowanie oferowanych strojów. Naszym celem było, aby tworzone logo było eleganckie, wyrafinowane i "lekkie". Oczywiście cały czas w głowie mieliśmy założenia ustalone w pierwszej fazie współpracy, w których znalazła się sugestia by znak był związany z modą i odzieżą damską. W trakcie procesu projektowania zwróciliśmy się również ku temu pomysłowi, jednak wraz z postępem prac coraz bardziej byliśmy przekonani o konieczności stworzenia znaku bardziej uniwersalnego, tworzącego markę bez konieczności dosłownego pokazywania kobiecego stroju.

Na ostatnim etapie naszych prac przyszła pora na wybór propozycji zaprojektowanego logo, które zostaną przedstawione Klientowi. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zaprezentować naszej Klientce tylko jedno logo (jednakże w dwóch wariantach), które naszym zdaniem idealnie odzwierciadla charakter firmy.

Projekt logo Bellezza Per Voi

Naszymi inspiracjami przy tworzeniu znaku był kwiat - symbolizujący rozkwitające piękno, wachlarz - kojarzący się z kobiecością, oraz kształt rozety - nawiązanie do włoskiej architektury. Stworzony kształt zestawiliśmy z klasycznym i eleganckim krojem pisma w logotypie, dzięki czemu całość tworzy bardzo wyrafinowany wizerunek. Złota kolorystyka znaku w zestawieniu z ciemnych, czarno brązowym tłem podkreśla ekskluzywność i prestiż.

W celu lepszego zaprezentowania znaku stworzyliśmy również przykładową identyfikację wizualną firmy, dzięki temu można lepiej wyobrazić sobie późniejsze zastosowanie loga oraz to, jak będzie się ono prezentowało na niektórych produktach, takich jak wizytówki, torby papierowe czy metki ubrań. Złote logo będzie również niezwykle efektownie wyglądało, np. na czarnych filiżankach reklamowych. Takie stylowe elementy wystroju na pewno zostaną docenione przez klientelę salonu.  

Identyfikacja wizualna Bellezza Per Voi

Tapeta Bellezza Per Voi

Wizualizacja Bellezza Per Voi

Gotowe logo Bellezza Per Voi

02 lipca 2012

 


  • VERT Mirosław Dróżdż
  • ul. Siemianowicka 31/1, 40-902 Bytom
  • NIP: 626-277-82-58
  • REGON: 241227731
  • mBank 97 1140 2004 0000 3902 6237 7744
do góry