Horses World - zadanie na lifting logo

Projekt został zrealizowany prawie rok temu, a naszym zadaniem było zaprojektowanie nowego logo dla sklepu Horses World.

Celem było odświeżenie wizerunku, ponieważ firma posiadała już swoje logo, które jednak wydawało się już nieco przestarzałe. Dotychczasowy symbol skomponowany był z pierwszych liter nazwy firmy oraz wizerunku głowy konia. Pod spodem znajdował się logotyp. Nad całością wyraźnie dominował wspomniany symbol, a w szczególności wielkie i ciężkie litery HW. Sylwetka konia pomiędzy tymi literami wpisana była w delikatny okrąg, co daje wrażenie dodatkowej litery: O. W wyniku takiego skomponowania znaku powstaje skrót HOW co nijak ma się do nazwy firmy: Horses World. Ponadto znak został źle skonstruowany, przez co na liniach tworzą się nieestetyczne załamania.

Dotychczasowe logo firmy

Dotychczasowe logo firmy

Założeniem projektu było, aby nowe logo wpisywało się swoją formą i symboliką w kulturę Irlandii. Z tego powodu zdecydowaliśmy się pozostać w dotychczasowej kolorystyce wykorzystującej barwy narodowe flagi irlandzkiej, aby zbudować wizerunek firmy skierowanej właśnie dla Irlandczyków, oraz aby zaakcentować jej szacunek dla ich tradycji. Poza nawiązaniem do irlandzkiej flagi, kolory te świetnie wpasowują się w założenia firmy. Kolor zielony wzbudza zaufanie i wywołuje wrażenie kompetencji, pomarańczowy natomiast tworzy dynamiczny wizerunek marki. Kolor szary logotypu dobrze uzupełnia pozostałe barwy, nie zakłócając ich przekazu.

Kilka z pierwszych projektów wysłanych klientowi:

Pierwsze propozycje liftingu logo

Pierwsze propozycje

Z pierwszych prac projektowych żadna ze stron nie była zadowolona. Ani jedna propozycja nie posiadała cech dobrego logo. Były po prostu nijakie.

W kolejnym etapie prac podążaliśmy dwoma tropami. Wróciliśmy do pierwotnej formy znaku, chcąc zachować dotychczasowy wizerunek, oraz  jednocześnie pracowaliśmy nad zupełnie nowymi rozwiązaniami.

Kolejne propozycje logo wysłane Klientowi

Kolejne propozycje wysłane Klientowi

Tym razem powstało logo, które zostało od razu zaakceptowane przez naszego Klienta.

Nie zrezygnowaliśmy z dotychczas wykorzystywanego w logo motywu konia, jednak zmieniła się jego forma. Poprzednia dawała wrażenie ciężkości i statyczności. W nowym znaku  uzyskany został efekt ruchu, a rozwiana grzywa potęguje to wrażenie. Typografia logotypu jest lekko pochylona co dopełnia wizerunek firmy dynamicznej.

Finalny efekt liftingu logo

Finalny efekt naszej pracy

Na późniejszej drodze współpracy projektowaliśmy m.in. wizytówki firmowe, koperty z nadrukiem, papier firmowy oraz gadżety reklamowe (breloki, słodycze czy też kubki reklamowe).

Gadżety reklamowe z logo Horses World

Wykonane przez nas gadżety reklamowe z logo Horses World
18 lipca 2011

 


  • VERT Mirosław Dróżdż
  • ul. Siemianowicka 31/1, 40-902 Bytom
  • NIP: 626-277-82-58
  • REGON: 241227731
  • mBank 97 1140 2004 0000 3902 6237 7744
do góry