Kubek z nadrukiem – ale jaką techniką?

Pomysłów na kubek jest mnóstwo, ilu Klientów tyle koncepcji. Ważne, żeby się podobał i pasował do wizji oraz identyfikacji wizualnej firmy.
Ale jaką techniką wykonać nadruk? Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest prosta i oczywista. Tu trochę podpowiemy własnym doświadczeniem…

Pamiętaj! Jeśli będziesz mieć wątpliwości - zawsze chętnie podpowiemy drogą mailową lub telefoniczną.

Druk bezpośredni

To najtańsza i najprostsza metoda nadruku. Wykonywana maszynowo bezpośrednio na ceramice.
Pole nadruku jest w tej technice mniejsze niż w pozostałych technikach. Druk bezpośredni sprawdza się w prostych logotypach bez przejść tonalnych i rastrów i tylko na zewnętrznej stronie ceramiki. A żeby nadruk na kubkach był trwały i odporny na mycie w zmywarkach zdobienie jest wypalane w temp. 800 st. C.

Kalkomania ceramiczna

Ta najpopularniejsza metoda daje największe możliwości nadruku, logotyp bądź grafika nanoszone są ręcznie na kubek lub filiżankę za pomocą specjalnego papierka (kalki). W tej technice jest duża powierzchnia reklamowa, można używać przejść tonalnych i uzyskiwać efekt zdjęć oraz personalizować produkty. Nadruk jest odporny na zmywanie(oprócz zdobienia farbami metalicznymi) ale ze względu na ręczne nanoszenie logotypu może się pojawić odstępstwo 1-2 mm w pozycji logotypu.

Obydwie powyższe techniki stosowane są z użyciem zarówno farb błyszczących jak i matowych.

Kalkomania organiczna inaczej Xpression

To zdecydowanie najbardziej uniwersalna technika nadruku i można ją łączyć z innymi technologiami zdobienia, w tym nawet na powierzchnie zabarwione hydrokolorem. Ogromną zaletą Xpression jest możliwość użycia wszystkich kolorów farb z palety Pantone, również  tych o bardzo jaskrawym i intensywnym nasyceniu np.: różowe, fioletowe i zielone.
Wszystkie farby posiadają atest dopuszczający do kontaktu z żywnością a każdy kubek przed wysyłką jest myty w zmywarce.
Jedną z odmian kalkomanii organicznej jest technika Termo Ink. Polega ona na użyciu specjalnych farb w części nadruku, które pozostają niewidoczne. Dopiero po zalaniu gorącą wodą kolory te pojawiają się na kubkach. Daje to możliwość kreatywnego spersonalizowania zdobienia kubka lub filiżanki.
Technika ta jest troszkę mniej trwała niż kalkomania ceramiczna, daje gwarancję na min. 300 cykli mycia w mechanicznych zmywarkach.

Piaskowanie czyli Sensitive Touch

Bardzo ciekawa propozycja dla osób lub firm, które lubią nietuzinkowe rozwiązania. Piaskowanie ceramiki nadaje zdobieniu bardzo wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru.
Sensitive Touch to uzyskiwanie efektu wklęsłego zdobienia przy pomocy bardzo precyzyjnego piaskowania powierzchni ceramiki. Dodatkowo wklęsłą powierzchnię można wypełnić kolorem, tutaj wybór koloru zależny jest od ilości zdobionych produktów. Poniżej 108 szt. tylko kolory dostępne aktualnie na magazynie a od 108 szt. każdy wybrany przez Klienta kolor Pantone.
Oprócz tego jest też możliwość pokrycia kolorem zarówno wypiaskowanego elementu jak i pozostałej powierzchni kubka lub filiżanki czyli tzw. zabarwienie typu Monolith.
Na tą technikę dajemy gwarancję, że zdobienie zachowa swoją kolorystykę i właściwości przez nim. 400 cykli mycia mechanicznego w zmywarce lub przez okres 1 roku.

Art Print – nadruk o jakości fotograficznej

Ta technika to rodzaj sublimacyjnego nadruku. Do nanoszenia nadruku w metodzie Art Print stosuje się specjalnej jakości papier a wybrane modele kubka są wcześniej pokrywane specjalnym poliestrem czyli rodzajem bezbarwnego lakieru.
Metoda ta pozwala na przeniesieniu na kubek zdjęć, reprodukcji obrazów oraz grafik w jakości fotograficznej. Jest bardzo trwała, gwarancja obejmuje min. 1000 cykli w zmywarkach.
Tutaj ograniczeniem jest możliwość użycia tej technologii tylko na zewnętrznej stronie kubków.

Magic Mug – kubek zmieniający kolor

To możliwość na produkcję niestandardowych kubków reklamowych. Tutaj również nadruki utrzymują fotograficzną jakość ale kubek pozostaje cały czarny do momentu wlania do niego gorącego napoju. Dopiero wtedy pojawia się grafika lub nadruk – taki magiczny efekt, stąd nazwa Magic Mug.

O dodatkowych opcjach zdobienia dowiecie się Państwo z kolejnego artykułu czyli c.d.n...

CHCESZ O COŚ ZAPYTAĆ?
https://vert.info.pl/blog/w/89/kubek-z-nadrukiem-ale-jaka-technika

no spam Brak SPAMu
Oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 $1 kodeksu cywilnego. Aby uzyskać dokładną wycenę prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta. Podane ceny są cenami netto i nie zawierają podatku VAT (23%). Koszty transportu nie są wliczone w cenę, chyba że podano inaczej.