Skąd ta zebra?

Zastanawialiście się kiedyś skąd w kampaniach reklamowych pojawiają się czasem takie nietypowe pomysły jak chłopiec na zebrze w reklamach E. Wedel? Czasem nie jesteśmy nawet świadomi, jak mocno zakorzenione w historii marki są niektóre symbole. Większość topowych marek opiera swój wizerunek na swoich początkach, a dzisiejsze współczesne i odświeżane loga niejednokrotnie opierają się o pierwotne założenie i symbolikę sprzed wielu wielu lat.

Tak jest i w tym przypadku. Kiedy oglądamy w telewizji reklamę producenta czekolady Wedel, możemy nie zdawać sobie sprawy jak mocno czerpie ona ze swojej historii. Chłopiec na zebrze jest przedwojennym symbolem marki. Plakat z postacią chłopca siedzącego na pasiatym zwierzęciu powstał na zlecenie Jana Wedla w 1926 roku. Stworzył go francuski artysta Leonetto Cappiello, który do dziś nazywany jest ojcem współczesnej reklamy. Jego plakaty reklamowały największe francuskie firmy jak Pirelli, Berliet, Cinzano.

Postać chłopca z tabliczką czekolady jadącego na zebrze była twarzą firmy na Międzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu w 1937 roku, a także pierwszego sklepu firmowego otwartego w Paryżu. Była również namalowana na samolocie RWD-13, służącym do eksportu wyrobów za granicę.

To odważne podejście samego Jana Wedla do wizerunku i reklamy swojej firmy i jego konsekwentne wykorzystywanie  stworzyło symbol, który dzięki nowej kampanii reklamowej firmy trwa już od 92 lat.

Źródło:
- chlopiecnazebrze.pl
- pb.pl
Następny wpis
Ważne informacje »
CHCESZ O COŚ ZAPYTAĆ?
https://vert.info.pl/blog/w/85/skad-ta-zebra

no spam Brak SPAMu