Nadruki na kubki - rodzaje nadruków

Zobacz pełny katalog dostępnych kubków

Druk bezpośredni

Nadruk wykonywany jest maszynowo w pełnych kolorach pantone. Nadruk wykonany drukiem bezpośrednim jest odporny na zmywanie w zmywarkach mechanicznych. Po zadrukowaniu kubków farbą ceramiczną są one wypalane w wysokiej temperaturze ok. 800°C. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować dożywotnią trwałość nadruku. Stosowanie w druku nowoczesnych maszyn pozwala na nadrukowywanie projektów z dokładnością druku do 0,01 mm. Wielką zaletą tej metody druku są niskie koszty co pozwala obniżyć wydatki na zakup gadżetów reklamowych. Ponieważ druk bezpośredni wykonywany jest maszynowo istnieją również pewne ograniczenia - nadruk możliwy jest jedynie na zewnętrznej powierzchni kubka i maksymalnie w 6 kolorach pantone, minimalna grubość linii: w pozytywie to 0,2 mm a w negatywie 0,4 mm. Minimalna wielkość pisma jaka możemy nadrukować to: w pozytywie 7 pkt., w negatywie 10 pkt.

Druk Kalką ceramiczną

Po przygotowaniu projektu drukuje się go na specjalnym papierze transferowym (kalka). Następnie przenosi się kalkę na kubek i podobnie jak w przypadku druku bezpośredniego wypala się nadruk w wysokiej temperaturze ok. 800°C. Dzięki temu uzyskujemy super trwałość nadruku – kubki można zmywać w zmywarkach mechanicznych. Przewaga kalki ceramicznej nad drukiem bezpośrednim jest dużo większa powierzchnia nadruku, możliwość wykonywania personalizacji na kubkach oraz opcja nadruku na zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni kubka (tzw. zdobienia dodatkowe). Ograniczenia technologiczne tyczą się jedynie wielkości pisma i grubości linii nadruku. Minimalna grubość linii:w pozytywie 0,2 mm, w negatywie 0,4 mm. Natomiast minimalna wielkość pisma: w pozytywie 7 pkt., w negatywie 10 pkt.

Nadruk MAGIC

Efektem tej metody druku jest to, że kubek zmienia kolor pod wpływem ciepła. Cały proces technologiczny wygląda podobnie jak w przypadku kalki ceramicznej z ta różnicą, że po nałożeniu kalki na kubek następuje wypalanie w niższej temperaturze 180°C – zaleca się zmywanie ręczne. Proces technologiczny jest bardziej skomplikowany jednak jakość nadruku jest dużo lepsza niż w przypadku kalki ceramicznej, ponieważ tutaj jest wykonywany nadruk na kubkach w jakości zdjęcia w bardzo jaskrawych kolorach. Ze względów technologicznych nadruk może być wykonywany jedynie na zewnętrznej powierzchni kubka. Powłoka „Magic” nie gwarantuje pełnego „ukrycia” nadruku, jest ona lekko transparentna. Stopień transparentności powłoki „Magic” uzależniony jest od koloru powłoki na kubku oraz specyfiki nadruku.

Grawer laserowy

Grawer Laserowy wykonywany jest na metalowych elementach kubków termicznych. Znakowanie polega na ścieraniu wiązką lasera wierzchniej warstwy powłoki kubka. Kolor znakowania wychodzi w kolorze szarym. Plusem tej metody znakowania są niskie koszty i wysoka dokładność odwzorowania drobnych elementów projektu. Powierzchnia zdobienia to 30 x 30 mm. Znakowanie może być wykonane jedynie na zewnętrznej powierzchni kubka.

Grawer na kubkach

Zobacz pełny katalog dostępnych kubków

 

Formularz kontaktowy

 
 
no spam Brak SPAMU
tick Wysyłając formularz akceptujesz regulamin
tick W newsletterze otrzymasz informacje o prowadzeniu firmy, promocje, oferty. Średnio raz na dwa tygodnie.

Ostatnio na blogu

Jaki kubek z nadrukiem wybrać?

Chcesz reklamować swoją firmę za pomocą kubków z nadrukiem, ale zastanawiasz się jaki wybrać? Pamiętaj, że komunikacja wizualna firmy musi być spójna. Oznacza to, że kubek musi pasować do tego jak wyglądają inne reklamy,... 18 lipca 2017

O technikach zdobienia kubków i filiżanek reklamowych słów kilka...

Jako uzupełnienie naszego poprzedniego wpisu o tym jak łatwo wyceniać kubki reklamowe przygotowaliśmy kilka słów o rodzajach możliwych zdobień ceramiki reklamowej. Wierzymy, że po przeczytaniu tego artykułu rozjaśnimy... 29 maja 2017
Zobacz wszystkie wpisy
  • VERT Mirosław Dróżdż
  • ul. Siemianowicka 31/1, 40-902 Bytom
  • NIP: 626-277-82-58
  • REGON: 241227731
  • mBank 97 1140 2004 0000 3902 6237 7744
do góry